Aprikoosi kivi soolas

(1 ülevaade)

4,90  /kg

Aprikoosi kivi soolas.
Päritolu: Tadzikistan.

  • 1000g
  • 200g
  • 500g
Puhasta
Lisa unistuste nimekirja
Lisa unistuste nimekirja

Jätka ostlemist

Aprikoosi kivi soolas (Šurtak).
Päritolu: Tadzikistan.

Aprikoosi kivi, nagu ka mõru mandel, on tuntud oma vitamiini B-17 ehk amügdaliini sisalduse poolest.

Amügdaliin on taimne heteroglükosiid, mida leidub pea 1200 taimes. Enim on seda aprikoosiseemneis 5%, mõrumandleis 2,5–3,5%, virsikuseemneis 2–3% ja ploomiseemneis (1–1,8%), toomingate koores ja õites kuni 2%, vähem kirsi-, õuna- ja toomingaseemneis, pihlakamarjades, loorberilehtedes ja linaseemneis.

Amügdaliin on mõru maitsega ja lõhnata, lahustub hästi vees ja alkoholis. Tegu on vähemürgise ainega, kuid veega reageerides ja nii seemnetes endis kui ka seedekulglas esinevate ensüümide ja soolebakterite tegevuse tagajärjel laguneb ta mitmeks ühendiks, kusjuures vabaneb ka väga mürgine vesiniktsüaniidhape ehk sinihape (HCN), millel on mõrumandli lõhn. Seega põhjustavad organismi sattunud suured amügdaliinikogused mürgitust. Teisalt on amügdaliin tuntud veel kui kasvajavastane vitamiin. Aprikoosi kivide tarbimisest vähi puhul saate täpsemakt lugeda siit.

Amügdaliini ehk vitamiini B17 keemiline aktiivsus kehas piirdub tavaliselt vaid mõne tunniga, misjärel jääkained väljuvad kehast eritusorganite, kaasaarvatud naha kaudu. Seepärast soovitatakse juua päevas kuni 2 liitrit vett.

Aprikoosi kivi söömisel tuleks jägida lihtsat reeglit: sööge samapalju puuviljade seemneid kui suudate süüa nende vilju!

Samas Dr Krebs (raamatu “Vähita maailm” autor) soovitab tervele täiskasvanule minimaalselt 50 mg B17 vitamiini päevas (pool Vitamiini B17 100mg-st tabletti) või keskmiselt 10 aprikoosikivi sisu. Vähkkasvaja eelsoodumusega inimesed vajavad rohkem.

1 arvustus tootele Aprikoosi kivi soolas

  1. Aleksandr M. (toote omanik)

    Verified reviewVerified review - view originalExternal link

    Hea

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.