Puuviljatee “Jõhvikas-vaarikas” 20 pak

(6 arvustused)

0,75 
22,06  /kg

Puuviljatee “Jõhvikas-vaarikas” 20 pak (20 x 1,7g)

Laost otsas


Jätka ostlemist

Puuviljatee “Jõhvikas-vaarikas” 20 pak

Koostisosad: jõhvikas (7%), vaarikas (13%), hibiskuse õied, kibuvts, aroonia, õun, leedri marjad, lõhnaaine.

Harva kohtab taime, mis oleks inimese jaoks niivõrd kasulik, kui seda on hibiskus. Tervisliku eluviisi harrastajad hindavad selle taime õitest valmistatav punast teed paljude kasulike omaduste pärast. Hibiskusel ehk karkadel on unikaalne omadus – jahutatud jook alandab vererõhku, samas kui kuum omakorda tõstab.

Lisaks sellele mõjub tee soodsalt ka maksale, soolestikule ja närvisüsteemile ning viib organismist välja kõik kahjulikud ained, kaasaarvatud alkoholi. Ained, millest johtub joogi punane värvus, tugevdavad veresoonte seinu, reguleerides nende läbilaskvust. Karkade hävitab palju haigust tekitavaid mikroorganisme.

Hibiskuse õietee on hästi tuntud C-vitamiini allikana, ent mitte ainult.

Hiina meditsiinis on teda aegade vältel kasutatud kõrge vererõhu ja maksahädade korral. Hiinas on tehtud ka kliinilisi katseid tõestamaks taime võimalikku abistavat rolli südamehaiguste ennetamiseks (takistamaks „paha” kolesterooli depositsiooni ehk ladestumist).

Raviefekt põhineb peamiselt kõrgel P-aktiivsete ainete ja antotsüaanide olemasolul. Karkade teed on sajandeid araabia rahvameditsiinis kasutatud leevendava, spasmolüütilise ja antibakteriaalse vahendina. See tugevdab kapillaare, aitab langetada vererõhku, alandab kolesterooli taset, on antibakteriaalse toimega, mõjutab soodsalt maksa ja kõhunäärme talitust, omab allergiavastast toimet, kaitseb alkoholi toksilise mõju eest.

Jooki soovitatakse kõikidele vanusegruppidele, sest ta kustutab janu, reguleerib söögiisu ja parandab seedimist.

Hibiskuses sisalduv kvertsitiin parandab nägemist, võtab silmadelt väsimuse, aitab organismil puhastuda, väljutades mittevajalikud ainevahetusjäägid.

Stimuleerib sapi tootmist, suurendab maksa kaitsevõimet, parandab ainevahetust, täidab organismi elujõu ja toonusega, suurendades selle vastupanuvõimet nakkushaiguste suhtes. Seepärast kutsuvad araablased hibiskiteed reipuse ja pikaealisuse joogiks.

Kuid koos jõhvika ja vaarikaga, muutub see puuviljatee tõeliseks vitamiini pommiks!

Miks? Sest on tõestatud, et jõhvikad aitavad võitu saada kuseteede põletikust ja oletatakse, et nendest võib abi olla ka pärasoolevähi ja teistegi raskemate haiguste korral. Peale selle on jõhvikates palju antioksüdante, mis kaitsevad südant, tugevdavad immuunsussüsteemi ja aitavad ära hoida paljusid kroonilisi haigusi. Jõhvikad mõjuvad ka hästi vererõhule, vereringele, kiirendavad ainevahetust, soodustavad kasulike soolebakterite arengut ja kaitsevad keha nakkuste eest.

Ka vaarikas ei jää alla. Nii näiteks on tõestatud, et vaarikas aitavab kaitsta mitmesuguste vähkkasvajate vastu. Vaarikas sisalduv C- vitamiin kaitseb vähi vastu ja südame- ja veresoonkonna haiguste vastu ning on immuunsuse ergutaja. Lisaks sisaldab vaarikas fütokemikaale, mis tapab bakterid ja viirused.

NB! Hibiskus on vastunäidustatud neeruhaigetele, sest sisaldab piisavas
koguses oblikhapet.

6 arvustust tootele Puuviljatee “Jõhvikas-vaarikas” 20 pak

  1. Anonüümne (toote omanik)

  2. Triin (toote omanik)

  3. Ingrid T. (toote omanik)

  4. Kristel (toote omanik)

  5. Svetlana (toote omanik)

  6. Anonüümne (toote omanik)

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.