Seedripähklid 100g (Seedermännipähklid)

(2 arvustused)

4,20 
42,00  /kg

Seedermännipähkel 100g.
Päritolu: Venemaa (Altai).

Lisa unistuste nimekirja
Lisa unistuste nimekirja

Jätka ostlemist

Seedripähklid (seedermännipähkli seeme, piinia seeme, seedermännipähkel) on seedermänni seemned. Seda saab seedermänni käbidest. Need sisaldavad rohkesti B-rühma vitamiine ja D-vitamiini, samuti antioksüdante. Eriti kasulik on nende söömine immuunsuspuudulikkuse, allergia, ateroskleroosi ja seedeelundkonna haiguste korral. See sisaldab rohkem E-vitamiini kui Kreeka pähklid ja mandlid! Seda loetakse heaks maohaavandite parandajaks.

Peale põhitoitainete on seedermännipähklites rikkalikult kaaliumi-, fosfori- ja magneesiumiühendeid ning erinevaid vitamiine. Viimastest leidub nii rasvlahustuvaid (A, E) kui ka vesilahustuvaid (B1 ja B6). Mikroelementidest on pähklites arvestatavalt rauda, mangaani ja vaske.

Seedripähklid on väga õlirikkad. Seedripähkliõli koosneb peamiselt küllastumata rasvhapetest, eriti 9-oktadetseenhappest ning 9,12-oktadekadieenhappest ja 9,12,15-oktadekatrieenhappest. Küllastunud rasvhappeid on 6–7%. Rasvhapetele lisaks on seal ka 1,3–1,7% fosfolipiide. Seemnete rasvasisaldus on keskmiselt 52,8–68,1%, tänu millele on neid küllaltki keeruline säilitada, sest nad kipuvad rääsuma. Kooreta või tükeldatud pähkleid tuleb säilitada õhukindlas nõus ja hoida jahedas.

Loe veel:
Miks on pähklid tervisele kasulikud?
Miks on seedermännipahkel kasulik?

2 arvustust tootele Seedripähklid 100g (Seedermännipähklid)

  1. Anonüümne (toote omanik)

  2. Anonüümne (toote omanik)

    suurepärane maitse

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.