Kuivatatud basiilik 7g

(7 arvustused)

0,70 
100,00  /kg

Kuivatatud basiilik.
Neto kaal: 7g.
Pakendatud Venemaal.


Jätka ostlemist

Kuivatatud basiilik 7g
Neto kaal: 7g.
Pakendatud Venemaal.


Basiilik (Ocimum) on 35 liigiga peamiselt üheaastaste taimede perekond huulõieliste (Lamiaceae) sugukonnast, mis looduslikult kasvavad troopilises ja lähistroopilises Aasias ja Aafrikas. Maitse- ja ravimtaimena kasutatakse meil peamiselt vürtsbasiilikut (O. basilikum), millel on palju vorme ja sorte. Viimastel aastatel on levinud ka teisi kulinaarias kasutatavaid liike, nagu põõsasbasiilik (O.gratissimum, syn. O.viride), mille lõhn meenutab aed-liivateed ja mida kasutatakse ravimteena palaviku alandamiseks, kurgu kuristamiseks jne.; sidrunbasiilik (O. x citriodorum), mille lehed on sidrunilõhnalised ja nelgilõhnaline püha basiilik (O. sanctum).

Basiiliku taim lõigatakse maha 5-6 cm kõrguselt maapinnast. Värsked taimed on mahlased ja väga õrnad, muljutud taimed muutuvad kuivades tumedaks. Basiilik on üks olulisemaid pesto koostisosi ning samuti peetakse seda traditsiooniliseks pasta tomatikastme maitsestajaks. Basiilikut kasutatakse veel pizzade ja tomatitoitude maitsestamiseks.

Kuidas basiilikut kasutada?

Basiilikut müüakse värske ja kuivatatuna. Kuivatatud basiilik on intensiivsema maitsega ning seetõttu soovitatakse retseptides kasutada kuivatatud basiilikut kolm korda väiksemates kogustes kui värsket basiilikut. Näiteks üks teelusikatäis kuivatatud basiilikut ühe värske supilusikatäie värske vürtsbasiiliku asemel.

Kui basiiliku lehed on terved, mitte purustatud, siis enne kasutamist tuleks seda vee all loputada ning õrnalt veest vabaks raputada. Lehed lõigutakse roogadesse ribadeks või vaba käega hakitakse parajateks tükkideks. Samuti lisatakse neid tervetena pitsakatteks.

Kõige tugevama maitse saamiseks lisa värske basiilik roale kõige lõpus või siis kuivatatud basiilik kohe kokkamist alustades, et ürdil oleks aega pehmeneda ning maitseelamust toetada.

Loe veel:
3 väga head ja lihtsat põhjust, miks süüa basiilikut
Basiilik aitab kurjuse ja viha korral

7 arvustust tootele Kuivatatud basiilik 7g

  1. Marko (toote omanik)

  2. Oksana (toote omanik)

  3. Anonüümne (toote omanik)

  4. Maria (toote omanik)

    Hea

  5. Mari-Ann (toote omanik)

  6. Mareliis (toote omanik)

  7. Anonüümne (toote omanik)

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…

Scroll to Top