kuivatatud aprikoos kreeka pähkliga

Haštak - Imeline idamaine maiustus

Haštak (hashtak, siin kohal on tähtis mitte segamini ajada #haštag-giga), see ei ole kuivataud puuvili ega pähkel. See on… maiustus kuivatatud puuviljadest ja pähklitest. Tema valmistamiseks on vaja kuivatatud aprikoosi, kreekapähklit ja rosinaid. Kuivatatud aprikoosist eemaldatakse kivi, ja selle asemele pannakse natukene rosinaid ja aprikoosi ava täidetakse kreekapähkli poolikuga – ja ongi valmis! Kõik selle maiustuse valmistamise puhul kasutatavad koostisosad on naturaalsed ja ilma igasuguse lisatöötluseta ning ta ei rikne toatemperatuuri juures.

Kui aprikoose kuivatada, siis nad tõmbuvad tumedaks, mõnel juhul lausa šokolaadi pruuniks (sellest pärineb ka kuivatatud aprikoosi sordi nimi). See on täiesti tavaline nähtus, sest aprikoos oksüdeerub. Selleks, et aprikoos ei kaotaks oma värvi töödeldakse neid konservandi vääveldioksiidiga – mida eredam värv, seda rohkem on neis konservanti.

Haštaki välimus võib mõnele tunduda harjumatuna ja mitte väga ahvatlevana, kuid selle maiustuse puhul võite absoluutselt kindlad olla, et on välimus petlik. Kui teda vaadata, siis ta näeb välja nagu hästi kortsuline tühjaks läinud tume pruuni värvi pall. Maiustuse pruun värvus tuleneb sellest, et valmistamisel on kasutatud naturaalselt kuivatatud konservandi vaba aprikoose.

Te võite absoluutselt kindel olla selles, et armute haštakki isegi siis, kui…
…Te ei armasta kuivatatud puuvilju. Absoluutselt ei armasta. Mitte mingil kujul! Mitte kunagi!
…Te arvate, et mitte miski ei saa olla parem, kui suutäis komme, isegi väga kalleid komme või käsitöö trühvleid.

Kõik vastuväited kaovad siis, kui isegi kõige suuremad skeptikud proovivad seda imelist maiustust! See imeline maius pärineb Kesk-Aasiast, kuid tänu oma suurepärasele maitsele on leidnud austajaid üle terve maailma!

Mis siis on haštak – see on kuivatatud aprikoos kreeka pähkliga kuhu on magususeks lisatud rosinaid.

 

Vaata, milliseid rahvusmaiustusi me veel müüme

Jäta oma kommentaar

Scroll to Top