Karkade 100g

(4 arvustused)

1,50 
15,00  /kg

Karkade ehk hibiskuse õietee.
Netokaal: 100g

Lisa unistuste nimekirja
Lisa unistuste nimekirja

Jätka ostlemist

Koostisosad: karkade.

Harva kohtab taime, mis oleks inimese jaoks niivõrd kasulik, kui seda on hibiskus. Tervisliku eluviisi harrastajad hindavad selle taime õitest valmistatav punast teed paljude kasulike omaduste pärast. Hibiskusel ehk karkadel on unikaalne omadus – jahutatud jook alandab vererõhku, samas kui kuum omakorda tõstab.

Lisaks sellele mõjub tee soodsalt ka maksale, soolestikule ja närvisüsteemile ning viib organismist välja kõik kahjulikud ained, kaasaarvatud alkoholi. Ained, millest johtub joogi punane värvus, tugevdavad veresoonte seinu, reguleerides nende läbilaskvust. Karkade hävitab palju haigust tekitavaid mikroorganisme.

Hibiskuse õietee on hästi tuntud C-vitamiini allikana, ent mitte ainult. Just Hiina meditsiinis on teda aegade vältel kasutatud kõrge vererõhu ja maksahädade korral.

Hiinas on tehtud ka kliinilisi katseid tõestamaks taime võimalikku abistavat rolli südamehaiguste ennetamiseks (takistamaks „paha” kolesterooli depositsiooni ehk ladestumist).

Raviefekt põhineb peamiselt kõrgel P-aktiivsete ainete ja antotsüaanide olemasolul. Karkade teed on sajandeid araabia rahvameditsiinis kasutatud leevendava, spasmolüütilise ja antibakteriaalse vahendina. See tugevdab kapillaare, aitab langetada vererõhku, alandab kolesterooli taset, on antibakteriaalse toimega, mõjutab soodsalt maksa ja kõhunäärme talitust, omab allergiavastast toimet, kaitseb alkoholi toksilise mõju eest.

Jooki soovitatakse kõikidele vanusegruppidele, sest ta kustutab janu, reguleerib söögiisu ja parandab seedimist.

Hibiskuses sisalduv kvertsitiin parandab nägemist, võtab silmadelt väsimuse, aitab organismil puhastuda, väljutades mittevajalikud ainevahetusjäägid.

Stimuleerib sapi tootmist, suurendab maksa kaitsevõimet, parandab ainevahetust, täidab organismi elujõu ja toonusega, suurendades selle vastupanuvõimet nakkushaiguste suhtes. Seepärast kutsuvad araablased hibiskiteed reipuse ja pikaealisuse joogiks.

NB! Hibiskus on vastunäidustatud neeruhaigetele, sest sisaldab piisavas
koguses oblikhapet.

Karkadet kasutatakse ravimteena. Võtta 2 kuhjaga tl karkadet, valada peale 1 klaas keevat vett ja keeta kinnises nõus 3–5 minutit. Magustada suhkruga. Juua korraga 1 klaas või ½ klaasi gripi ja teiste külmetushaiguste profülaktikas.

4 arvustust tootele Karkade 100g

 1. Viktoriia (toote omanik)

  Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliExternal link

 2. Anonüümne (toote omanik)

  Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliExternal link

  Lemmik tee

 3. Katrin (toote omanik)

  Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliExternal link

 4. Ervin (toote omanik)

  Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliExternal link

  Maitse mitte tip.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.