Must tee “Impeeriumi kroon” 100g

(3 arvustused)

2,10 
21,00  /kg

Must tee “Impeeriumi kroon”
Netokaal: 100g


Jätka ostlemist

Ceyloni Must tee “Impeeriumi kroon”
Neto kaal: 100g.
Koostisosad: Ceyloni must tee.


Kas sa teadsid, et kuni 19. sajandini joodi eranditult rohelist teed. Musta tee võidukäik läände algas pärast seda, kui briti kolonstid seda oma kolooniates tootma hakkasid. Täna toodetakse seda kogu maailmas. Peale traditsiooniliste tee tootjate nagu Hiina, India ja Sri Lanka on mitmed teised Aasia, Aafrika ja Lõuna-Ameerika piirkonnad ennast sellest saati tee tootjatena identifitseerinud.

Musta teed tuntakse Hiinas hoopis punase tee nime all joogi vasepunase värvuse tõttu. Õhtumaades nimetatakse sama teed mustaks töödeldud teelehtede värvuse järgi.

Ceyloni must tee sisaldab tanniine ja mineraale ning ka vitamiine, eeterlikke õlisid ja kofeiini. Kofeiin, erinevalt kohvis sisalduvast, vabaneb organismi aeglaselt ning tanniinid omavad maole rahustavat toimet.

Musta tee iidne saamislugu on kallile kauba-artiklile säilivuse andmise lugu. Kui näiteks rohelise tee keskmine säilivus on aasta, siis must tee on kvaliteetne veel ka kuni seitsme aasta pärast. Kunagised pikad ja aeglased kaubateed on esitanud musta tee töötlemisele omad suured nõudmised.

Mida sa peaksid teadma musta tee valmistamisest: erinevad sordid on erineva kangusega ning neid tuleb valmistada eraldiseisvalt. Värskelt keedetud vesi valada lahtistele lehtedele – reeglina 1 teelusikatäis lehti tassi vee kohta. Mida vähem tõmmata lasta, seda kergem on tee. Darjeeling näiteks vajab tõmbamiseks 2-4 minutit samas linnaseline ja tugevam Assam tahab 5 minutit tõmmata. Igaljuhul saab ergastava toimega tee pärast 2. minutit ning rahustava toimega tee pärast 5. minutit tõmbeaega.

Loe veel:
Wikipedia – Black tea
Wikipedia – Health effects of tea

3 arvustust tootele Must tee “Impeeriumi kroon” 100g

  1. Anonüümne (toote omanik)

  2. Anonüümne (toote omanik)

  3. Maarika L. (toote omanik)

    ei ole veel proovinud, ei oska hinnata

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Scroll to Top