Tilli seemned 10g

(1 ülevaade)

0,70 
70,00  /kg

Tilli seemned.
Neto kaal: 10g.
Pakendatud Venemaal.


Jätka ostlemist

Tilli seemned.
Neto kaal: 10g.
Pakendatud Venemaal.


Tilli seemneid kasutatakse aedviljatoitudes, sealhulgas keedukartulite, kui ka mitmesuguste liharoogade, sealhulgas kala ja koorikloomade maitsestamiseks. Tilliseemned sobivad ka kastmete hulka ning salatitesse. Tilliseemnetel on tugevam tillimaitse kui lehtedel. Neil kasutatakse eelkõige koorikloomade keetmisel, räimevormis, hapukapsa maitsestamisel ja heeringa marineerimisel.

Tilli seemned sisaldavad 2,5-4% eeterlikke õlisid, C-vitamiini, karotiini; flavonoide, fütontsiide, aniishappeid. Lehed ja vars on rikkad C-vitamiini poolest (135 mg%), karotiinist (5 mg%), flavonoididest ja eeterlikest õlidest (1,5%).

Ravi eesmärgil korjatakse peamiselt seemneid, aga ka lehti ja varsi, mida kogutakse õitsemise ajal. Lehtedes on eeterlikke õlisid 2-3 korda vähem, kuid nende väärtust tõstab suur C-vitamiini sisaldus ja karotiin ning flavonoidide olemasolu.

Till on üks vanimaid ravimtaimi. Vanasti koguti seemneid rohuks gaaside ja seedehäirete puhuks, imetavatel emadel aga soovitati piimaanni suurendamiseks. Vanad egiptlased pidasid tilli peavalu rohuks. Tänapäeval tuntakse tilli raviomadusi enam ja eeskätt kasutatakse:

  • soolestiku käärimisprotsesside leevendamiseks;
  • kõhu puhituse korral;
  • isu tõstmiseks.

1 arvustus tootele Tilli seemned 10g

  1. Alexander (toote omanik)

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Scroll to Top