Ivan chai “Klassikaline” 50g

(25 arvustused)

4,40 
88,00  /kg

Ivan chai ehk põdrakanepitee “Klassikaline”
Netokaal: 50g.


Jätka ostlemist

Koostisosad: põdrakanep (ivan-chai).


Taim, mis eesti keeles nimetuse saanud selle järgi, et põdrad eelistavad elada seal, kus kasvab see taim, kõrge kui kanep. Õitseb põdrakanep juunist kuni augustini. Raviks tarvitatakse selle taime maapealset osa, lõigatakse õite piirini õitsemise algul ja ajal. Taim kuivab hästi soojas ja tuuletõmbuses. Juurt kogutakse sügisel. Noor juur on magusamaitseline, süüakse värskelt ja keedetult.

Põdrakanepi tee toimib rahustavalt, meenutades oma toimelt palderjani. Häid tulemusi on saadud krooniliste soolepõletike, gastriitide ja kõhulahtisuse korral, samuti on temast abi jääkainete väljutamisel organismist. Rahvameditsiin tunnistab teda ka kui vähi- ja viljatusevastast ravimit. Ka krooniliste peavalude korral võib saada häid tulemusi, juues põdrakanepiteed. Et tal on põletikuvastane toime, siis on peenestatud puru raputatud halvasti paranevatele haavadele ja leemendavatele ekseemidele. Põdrakanepiteel on leitud ka antispasmaatiline toime, seetõttu on seda soovitatud astmahaigetele, samuti kõhukrampide korral (ka lastele).

Kust pärineb Ivan-Chia?

Ivan-Chai ehk põdrakanepi tee on Venes tuntud olnud rohkem, kui kümme sajandit. Sellest joogist kirjutatakse vanades käsikirjades ja teda jõid Moskva linna ehitajad. Teed hindasid nii siberlased, kui taanlased ja hollandlased ning Doni kasakad. Hilisemal ajal sai sellest üks olulisemaid Venemaa ekspordiartikleid. Peale erilist töötlust transporditi seda teed laevadega üle kogu maailma ning ta oli sama kuulus, kui pärsia vaibad, hiina siid või damaskuse teras. Piiri taga kutsuti teda vene teeks. Sageli kutsutakse ka põdrakanepit ennast just sellise nimega ehk Ivan-Chai. Vene meremehed võtsid seda jooki alati oma pikkadele reisidele kaasa nii endale joomiseks kui ka kingituseks.

Ivan Chai sai oma nimetuse XVII esimesel poolel, ajal, kui tee ja kohv alustasid oma ekspansiooni. Ahtalehisel põdrakanepil on palju rahva poolt antud nimesid. Taime hindasid kõrgelt kõik ravitsejad. Erilise populaarsuse saavutasid aga lehtedest valmistatud nastoikad, millega raviti peavalusid ja erinevaid põletikke. Kutsuti seda taime ka kukeõunaks ning just tema noorte lehtede maitse tõttu ning milledest saab valmistada maitsvaid salateid. Põdrakanepi tee aitab toime tulla suurte füüsiliste koormustega, teadsid vene talupojad juba oma esivanemate käest.

Põdrakanepiteed nimetatakse meesteteeks, sest ta on kasulik meeste eesnäärme normaalsele talitlusele. See jook on kasulike ainete allikas, nagu raud ja karotenoidid. Tee aitab säilitada liigeste liikuvust ja paindlikkust, omab antioksüdantset toimet, pidurdab vananemisprotsessi. Tõstab organismi vastupanuvõimet väliskeskkonna kahjulike faktorite suhtes. Põdrakanepitee värskendab, annab hea enesetunde, lisab jõudu. Tervise hoidmisel on oluline mitmekülgne ja tasakaalustatud toitumine ning tervislik elustiil. Põdrakanepitee sobib ideaalselt inimestele, kes eelistavad kofeiinivabu jooke. Teejook ei sisalda suhkruid, säilitus- ega värvaineid.

Loe veel:
Ivan-Tšai ehk põdrakanepitee: vanausuliste jook, mille ees Hitler paanilist hirmu tundis
Põdrakanep aitab 99 häda vastu

25 arvustust tootele Ivan chai “Klassikaline” 50g

 1. Kadri (toote omanik)

  Korralikult turgutav tee.

 2. Anonüümne (toote omanik)

 3. Anonüümne (toote omanik)

 4. Ervin (toote omanik)

 5. Anonüümne (toote omanik)

 6. Anonüümne (toote omanik)

 7. Erik K. (toote omanik)

  Väga hea tee. Lisan juurde veel ingverit või mõnda muud vürtsi ja ongi valmis 😊

 8. Anonüümne (toote omanik)

 9. HILLAR (toote omanik)

 10. Margarita (toote omanik)

  Mahe ja mõnus jook. Parim tee.

 11. HILLAR (toote omanik)

 12. Silvi (toote omanik)

 13. Kairit (toote omanik)

  Olen väga rahul tootega ja tänan pakikesse lisatud maiustega😊

 14. Igor P. (toote omanik)

  Tänan! Super!

 15. Anonüümne (toote omanik)

 16. Anonüümne (toote omanik)

 17. vladislav l. (toote omanik)

 18. Viktoria (toote omanik)

 19. Ene Kask (toote omanik)

  Joon iga päev

 20. Svetlana Hiiemäe (toote omanik)

 21. Vladimir (toote omanik)

  Super kaup!Kaup korralik ja tehin kiire!.Tänud!

 22. Anne (toote omanik)

  Täpselt see, mida ootasin.

 23. Kristel A. (toote omanik)

 24. Любовь Т. (toote omanik)

  Полезный чай , который на данный момент не возможно купить в другом месте

 25. Angela Ebrok (toote omanik)

  Maitsev kas ka kasulik nagu räägitakse ei tea

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…

Scroll to Top