Must tee “Ivan chai liivateega” 75g

(2 arvustused)

3,40 
45,33  /kg

Must tee põdrakanepi ja tüümianiga.
Netokaal: 75g.

Lisa unistuste nimekirja
Lisa unistuste nimekirja

Jätka ostlemist

Ivan-Tšai on Venes tuntud olnud rohkem, kui kümme sajandit. Sellest joogist kirjutatakse vanades käsikirjades ja teda jõid Moskva linna ehitajad. Teed hindasid nii siberlased, kui taanlased ja hollandlased ning Doni kasakad. Hilisemal ajal sai Ivan Tšaist üks olulisemaid Venemaa ekspordiartikleid. Peale erilist töötlust transporditi seda teed laevadega üle kogu maailma ning ta oli sama kuulus, kui pärsia vaibad, hiina siid või damaskuse teras. Piiri taga kutsuti teda vene teeks. Sageli kutsutakse ka põdrakanepit ennast just sellise nimega ehk Ivan-Tšai. Vene meremehed võtsid Ivan-Tšaid alati oma pikkadele reisidele kaasa nii endale joomiseks kui ka kingituseks.

Ivan Tšai sai oma nimetuse XVII esimesel poolel, ajal, kui tee ja kohv alustasid oma ekspansiooni. Ahtalehisel põdrakanepil on palju rahva poolt antud nimesid. Taime hindasid kõrgelt kõik ravitsejad. Erilise populaarsuse saavutasid aga Ivan-Tšai lehtedest valmistatud nastoikad, millega raviti peavalusid ja erinevaid põletikke. Kutsuti seda taime ka kukeõunaks ning just tema noorte lehtede maitse tõttu ning milledest saab valmistada maitsvaid salateid.Ivan Tšai aitab toime tulla suurte füüsiliste koormustega, teadsid vene talupojad juba oma esivanemate käest

Aed-liivatee ehk tüümian (Thymus vulgaris) on hõrgutav maitsetaim, mille eeterlikud õlid mõjuvad seedimist soodustavalt, antiseptiliselt ning rahustavalt. Tüümiani omadusi hindasid juba egiptlased, kreeklased ja roomlased. Vürtsi- ning ravimtaimena oli ta tuntud ka keskaegsetes kloostrites.
Teena soovitatakse teda kõhulahtisuse, suu- ja kõripõletike, aga ka köha ja bronhiidi puhul.

Loe veel:
Ivan-Tšai ehk põdrakanepitee: vanausuliste jook, mille ees Hitler paanilist hirmu tundis
Põdrakanep aitab 99 häda vastu
Kui kasulik on tüümian? Kolm fakti, mida võiksid teada

Must tee Ivan tee ja liivateega 75g

Koostisosad: must tee, põdrakanep, tüümian.

2 arvustust tootele Must tee “Ivan chai liivateega” 75g

  1. lembit (toote omanik)

    Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliExternal link

    5+

  2. Svetlana (toote omanik)

    Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliExternal link

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.