Pähklisegu “Premium”

(31 arvustused)

19,90  /kg

Erinevate pähklite segu.
Päritolu: erinevad riigid.


Jätka ostlemist

Pähklisegu
Päritolu: erinevad.

Koostisosad: parapähkel, pekaania pähkel, india pähkel, mandel, sarapuupähkel, kreeka pähkel.

Sellesse pähklisegusse on kokku kogutud pähklite paremik: parapähkel, pekaania pähkel, india pähkel, mandel, sarapuupähkel ja kreeka pähkel. See on ideaalne snäkk, mis sisaldab rohkelt vitamiine, mineraale ja anitosküdante. Te ei leia kuskilt nii head ja kasulikku snäkki, kui seda on pähklisegu.

Pähklisegu pähklite kasulikkus

Parapähkel

Parapähkel on eelkõige kuulus just oma kõrge seleenisisalduse poolest. Seleeni näol on tegu igas keharakus sisalduva antioksüdandiga, millel on organismi tervise tagamisel elutähtis roll. Seleen võitleb vabade radikaalide vastu ja hoiab ära õrnade rasvhapete oksüdeerumise ning just need omadused teevad seleenist möödapääsmatu abimehe nahaprobleemide, viirushaiguste, südamehäirete ja kasvajate taltsutamisel.

Pekanipähkel

Pekanipähklites on enam kui 19 olulist vitamiini ja mineraali – enim on neis A-, B- (sh tiamiini) ja E-vitamiini. A- ja E-vitamiin koos pekanites leiduva ellageenhappega aitavad, kui on soov ennetada kortse, pigmendilaike või eaga kaasnevaid väikseid nahakurdusid. E-vitamiini puudust seostatakse paljude haigustega sh eaga kaasnev lihaste taandareng, rasvunud maks, katarakt, 2-tüübi diabeet jne. Tiamiini soovitav päevane kogus meestele on 1,2mg ja naistele 1,1mg. Päevase tiamiini koguse saab kätte ca 100 grammist pekanitest. Samas suurusjärgus on pekanites ka vaske. Päevas soovitatakse siiski süüa vaid peotäis pekanipähkleid.

India pähkel

India pähkli söömine aitab kasutada organismis sisalduvat rauda, kõrvaldada vabu radikaale, arendada luu- ja sidekude ning toota naha ja juuste pigmenti melaniini. Märkimisväärne on E vitamiini, provitamiini A ja B grupi vitamiinide sisaldus. B grupi vitamiinidest tähtsaim on B1 vitamiin e. tiamiin e. optimismivitamiin. Selle vitamiini vaegus põhjustab väsimust, ärrituvust, isupuudust ja nendest tulenevaid haigusi.

Mandel

Mandlid sisaldavad võrreldes teiste pähklisortidega rohkem valku, E- vitamiini, kaltsiumi ning B-grupi vitamiine nagu riboflaviini (B2) ja niatsiini (B3). Peotäis mandleid varustab organismi üheteistkümne erineva toitainega ja katab 60 protsenti päevasest E-vitamiini vajadusest. E-vitamiin tugevdab teadupärast immuunsüsteemi.

Kreeka pähkel

Kreeka pähklile on ammustest aegadest peale omistatud raviomadusi. Kuivatatud pähklitel on kerge lahtistav ja organismi puhastav toime. Kuna pähkel sisaldab palju küllastumata rasvhappeid, siis on sellel kolesterooli alandav ja südant säästev toime. Samuti soodustab pähklite söömine aju arengut ja vilgastab mõttetegevust.

Sarapupähkel

Sarapupähkel on väga rasvarikas, sisaldab palju erinevaid kasulikke vitamiine. Näiteks B-rühma vitamiinidest tiamiini (B1), mis on tuntud ka kui optimismi vitamiin. Samuti sisaldub sarapuupähklis koliin (B4), mis aktiviseerib aju tööd. Koliini on vaja rasvade omastamiseks, maksa ja sapipõie normaalseks funktsionerrimiseks aga ka vere kolesteroolitaseme alandamiseks, keskendumisvõime parandamiseks, südametegevuse stimuleerimiseks, närvisüsteemi stabiliseerimiseks ja vananemise piduradamiseks. Eriti tähtis on sarapuupähklites sisalduv E-vitamiin, mis on vajalik nahale, juustele ja terveks südametegevuseks.

Loe veel:
Miks on pähklid tervisele kasulikud?
Miks süüa sarapuupähkleid?
Miks süüa kreeka pähkleid?
Miks süüa parapähklit?
10 põhjust miks sarapuupähklid on kasulikud su nahale ja juustele
19 põhjust miks sarapuupähkel on kasulik su tervisele

31 arvustust tootele Pähklisegu “Premium”

 1. Katrin K. (toote omanik)

  värske maitsega segu

 2. Reet Ojasalu (toote omanik)

  Head!

 3. Tiina K. (toote omanik)

  Ilusad pähklid

 4. Anonüümne (toote omanik)

 5. Anu (toote omanik)

  Maitsvad ja korralikud.

 6. Mait Vahtra (toote omanik)

 7. Mari S. (toote omanik)

 8. Anonüümne (toote omanik)

 9. Vesta Dakini K. (toote omanik)

 10. Kristel (toote omanik)

 11. Anonüümne (toote omanik)

 12. Mait (toote omanik)

 13. Anonüümne (toote omanik)

 14. Mait Vahtra (toote omanik)

 15. Kuido (toote omanik)

  Teenindus super ja kohaletoimetamise aeg Võrru alla 24h. Kahjuks pole pähklisegu päris minu maitse, arvan et maitsed ja lõhnad on liialt omavahel “segunenud”. Kuigi ilmselt ostan edaspidi enda lemmikuid eraldi, siis sellegi poolest söön neid hea meelega.

 16. Katriin (toote omanik)

  Kõik sobis.

 17. Ilona H. (toote omanik)

 18. Anonüümne (toote omanik)

 19. Tõnis (toote omanik)

 20. Jaanus T. (toote omanik)

 21. Irina M. (toote omanik)

 22. Gea (toote omanik)

 23. Anonüümne (toote omanik)

 24. Jaana Merilai (toote omanik)

 25. Liisbeth (toote omanik)

 26. Jaan (toote omanik)

 27. Sten S. (toote omanik)

  Värsked, maitsvad

 28. Anonüümne (toote omanik)

 29. Maarika L. (toote omanik)

 30. VikMas (toote omanik)

  Все самые любимые орехи) Хорошая смесь!

 31. Kersti (toote omanik)

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Scroll to Top