Kahevärviline sefiir Sefiir “Arbuusi lill”
Päritolu: Venemaa
Koostisosad: suhkur, melass, õunapüree, munavalge, paksendaja (pektiin*), happesuseregulaator (sidrunhape), niiskusesäilitaja (naatrium laktaat), aromatisaatorid, toiduvärvid.
Toitumisalane teave 100 g kohta:
Energiat 1283kj/301kkal;
rasvad 0g;
süsivesikuid 74,76g,
– millest suhkrud 71g;
valku 0,71g;
soola 0g.
* Pektiini lühiiseloomustuse võib kokku võtta märksõnadega: looduslik, taimset päritolu, süsivesikulise olemusega tarretaja. Pektiini sisaldavaid molekulkomplekse leidub puitumata taimerakkude kestades, millele nad annavad elastsuse ja venivuse. Samuti aitavad pektiinid taimerakke kudedes koos hoida ning löövad kaasa rakkude veeregulatsioonis. Pektiine toodetakse tööstuslikult peamiselt õuntest ning tsitrusviljadest; tsitrusviljadel värvunud kooreosa all olevast valkjast kihtist.
Kahevärviline sefiir arbuusi maitseline “Arbuusi lill” on prantsuse traditsiooniline pastilaa toode.
Kas sa teadsid, et kui prantsuse kokad avastasid vene maisutuse pastilaa, olid nad sellest nii vaimustuses, et otsustasid selle tuua oma kodumaale. Peale väikest tootearendust (lisati rohkem munavalget) hakati seda tootma ka Prantsusmaal, prantsusepärase nimega – sefiir.
Sefiir (vene keeles зефир, prantsuse keeles zéphyr, muudes keeltes zephir) on kohev, vormis tarretatud pastilaa.
Konsistentsilt sarnaneb sefiir mõnevõrra vahukommidega, vormilt traditsioonilise beseega. Tavaliselt on see valge või roosa. Sefiiri valmistatakse puuvilja- või marjapüreest (enamasti õunapüree) suhkru ja munavalgega, millele hiljem lisatakse tarretavat ainet, näiteks pektiini, karrageeni, agarit või želatiini.
Loe veel:
Mis on Beljovi Pastilaa?
Eesti Loodus: Pektiini mitu ametit
Yelyzaveta (toote omanik) –
Valeria (toote omanik) –
Maarika L. (toote omanik) –
ülimaitsev
Iris (toote omanik) –
Maarika (toote omanik) –
Maitsev nagu alati