seedermännipähkel

Miks on seedermännipähkel kasulik?

Seedermännipähkel (seedermännipähkli seeme, piinia seeme, seedripähkel) on seedermänni seeme. Seda saab seedermänni käbidest. Nad sisaldavad rohkesti B-rühma vitamiine ja D-vitamiini, samuti antioksüdante. Eriti kasulik on nende söömine immuunsuspuudulikkuse, allergia, ateroskleroosi ja seedeelundkonna haiguste korral. Ta sisaldab rohkem E-vitamiini kui Kreeka pähklid ja mandlid! Teda loetakse heaks maohaavandite parandajaks.

Peale põhitoitainete on seedermännipähklites rikkalikult kaaliumi-, fosfori- ja magneesiumiühendeid ning erinevaid vitamiine. Viimastest leidub nii rasvlahustuvaid (A, E) kui ka vesilahustuvaid (B1 ja B6). Mikroelementidest on pähklites arvestatavalt rauda, mangaani ja vaske.

Seedermänni pähklid on väga õlirikkad. Seedermännipähkliõli koosneb peamiselt küllastumata rasvhapetest, eriti 9-oktadetseenhappest ning 9,12-oktadekadieenhappest ja 9,12,15-oktadekatrieenhappest. Küllastunud rasvhappeid on 6–7%. Rasvhapetele lisaks on seal ka 1,3–1,7% fosfolipiide. Seemnete rasvasisaldus on keskmiselt 52,8–68,1%, tänu millele on neid küllaltki keeruline säilitada, sest nad kipuvad rääsuma. Kooreta või tükeldatud pähkleid tuleb säilitada õhukindlas nõus ja hoida jahedas.

Seedermännipähkel kuulub loomulike toiduainete hulka. Sellepärast puuduvad vastunäidustused nende tarvitamiseks nii toidu kui ravi eesmärkidel. Eriti kasulik on nende söömine immuunpuudulikkuse, allergia, ateroskleroosi, südame isheemiatõve ja seedeelundkonna haiguste korral.

Seedermännipähkel kuulub Itaalia ja Lõuna-Prantsusmaa salatitesse ja pirukasse ning on pesto oluline koostisosa. Ta on universaalne toiduaine, mida on mugav endaga reisile, kooli või tööle kaasa võtta ja ka lihtsalt sellega maiustada. Tänu oma unikaalsele koostisele leevendavad nad suurepäraselt nälga, täidavad keha elujõuga ja teevad mõtted selgeks, aidates keskenduda olulistele asjadele.

Seedermännipähklit loetakse unikaalseks toiduaineks, millele maailmas sarnast ei leidu. Üsnagi suure nälja kustutamiseks piisab, kui süüa ära peotäis puhastatud seedermännipähkleid. See väike portsjon annab organismile terve ööpäeva normi jagu kõiki vajalikke vitamiine ja mikroelemente, tagab ideaalse valgulise aluse uute rakkude ülesehitamiseks ja ka energiaallika vähemalt mitmeks tunniks.

Just seetõttu kasutatakse seedermännipähkleid sageli selleks, et:
– kasvatada kõhetuse ravis, spordis või pikaajalise haiguse järel kiiresti lihasmassi;
– varustada kasvavat ja arenevat organismi kõige vajalikuga;
– toetada eakate inimeste tervist ja anda neile vajalikku jõudu;
– varustada rasedat naist kõigi vajalike elementidega;
– kustutada kiiresti nälg olukorras, kus täielikku einet ei saa võtta;
– võidelda liigse kehakaaluga.

Edukaks võitluseks liigse kehakaaluga piisab, kui süüa enne iga toidukorda mõnikümmend seedermännipähklit. See aitab eine suurust vähendada, rasvarakke lõhustada ja liigseid kilosid kaotada. Tarvitage seedermänni seemneid toiduks ja Teie figuur on alati imeliselt sale. Lisaks hoiab seedermänni seemnete söömine keha ja naha noore ja atraktiivsena, kuna see toiduaine aitab kudede elastsust säilitada ja mitmesuguseid kortse siluda. Ka juuksed ja küüned muutuvad palju paremaks, omandavad terve läike, ei murdu ega kihistu. Seetõttu on ilu ja nooruse säilitamiseks lausa hädavajalik lisada oma toidusedelisse ka seedriseemned.

Kuid seedermännipähkel on hinnatud mitte ainult toiduainena, vaid ka ravimina. Neil on unikaalne koostis, mis teeb seedriseemned asendamatuks koostisaineks paljude haiguste ravis, mille hulgas tuleks kindlasti ära märkida:

– seedeelundite haigused;
– südame- ja veresoonkonna haigused;
– mitmesugused allergilised reaktsioonid;
– immuunpuudulikkus ja üldine füüsiline nõrkus;
– ainevahetushäired;
– kesknärvisüsteemi haigused, vaimsed häired;
– tugi- ja liikumiselundkonna haigused jne.

Siberlaste legendid räägivad tervisest ja jõust, mida kasvatatakse üles seedriseemnete ja seedripiima peal. Tõepoolest, piisab vaid lisada oma igapäevasele toidule seda maitsvat toiduainet, kui jõudu hakkab juurde tulema, tuju läheb paremaks, mõtted muutuvad selgemaks ja tähelepanu ei haju enam igasuguse tühja-tähja peale.

Seedermännipähkli niisugused hämmastavad omadused tulenevad selle unikaalsest koostisest. Seedermänni seemne hindamatute koostisainete hulgas on magneesium, mangaan, kaalium, kaltsium, jood, tsink, vask, räni, molübdeen, boor, raud.

Kui Sa soovid osta seedermänni pähkleid, siis seda saad teha ka meie e-poes.

Jäta oma kommentaar