Miks on pähklid tervisele kasulikud

Miks on pähklid tervisele kasulikud?

Miks on pähklid kasulikud? Mis on pähklite hea toime?

Kõrge toiteväärtus. Tänu oma kõrgele toiteväärtusele täidavad need imehästi kõhtu ning samas takistavad haaramast kommide ja krõpsude järele.

Olulised ained. Pähklites on rohkelt valku, kiudaineid, mineraale, proteiini, taimseid rasvu ja vitamiine. Näiteks peotäis pähkleid tagab poole päevasest proteiinivajadusest.

Soodustab keskendumist. Pähklid on täis antioksüdante ja üheks antioksüdantide toimeks on see, et need vähendavad stressi. Seega kui lapsel koolis või täiskasvanul töö juures on pingeline periood, mis nõuab rohkelt keskendumist, siis on pähklid heaks abimeheks.

Kerge kotti pista. Pakk pähkleid on pisike, seda on kerge sulgeda ja järelikult on pähklite koolikotti või käekotti pistmine lihtsamast lihtsam.

Pikem eluiga? Muide – üks uurimus on isegi näidanud, et inimesed, kes söövad pähkleid, elavad 2-3 aastat kauem nendest, kes ei söö.

Pähkleid süüakse tervena, hakituna ja jahvatatuna, niisama, röstituna või soolatuna. Neid võib ka kuumtöödelda ja kasutada toitude kaunistamiseks. Kuid tuleb meeles pidada, et kuumtöötlemisel läheb umbes 15% kasulikest toitainetest kaduma. Pähklid sisaldavad palju küllastumata rasvhappeid, mineraal- ja kiudaineid, B-grupi vitamiine ja karotiini. Kuid suure rasva- ja kalorisisalduse tõttu tuleks neid süüa mõõdukalt.

Vaata lisaks:
Pähklipureja pähklite valik
Õhtuleht: Miks on pähklid kooliõpilase tervisele kasulikud

Vaata, millideid pähkleid Pähklipureja pakub

Jäta oma kommentaar

Scroll to Top