Mõrumandel

(7 arvustused)

16,90  /kg

Mõrumandel.
Päritolu: Tadžikistan.


Jätka ostlemist

Mõrumandel.

Mandel on looduslik valguallikas ning sisaldab rohkem ballast- ehk kiudaineid, kaltsiumi ning E- vitamiini kui ükski teine pähliksort.Mandleid peetakse õigusega kõige tervislikumaks snäkiks. Me kõik oleme kogenud, et meie energiavarud on enne lõunasööki või pärast trenni täielikult kadunud. Kes aga sel ajahetkel midagi kasulikku põske pistab, saab madalseisust kiiresti üle.

Mandlite kasuks räägib see, et nad sisaldavad võrreldes teiste pähklisortidega rohkem valku, E- vitamiini, kaltsiumi ning B-grupi vitamiine nagu riboflaviini (B2) ja niatsiini (B3). Peotäis mandleid varustab organismi üheteistkümne erineva toitainega ja katab 60 protsenti päevasest E-vitamiini vajadusest. E-vitamiin tugevdab teadupärast immuunsüsteemi.

Mandlites sisalduvad D- ja K- grupi vitamiinid mängivad väga suurt rolli luustiku ja liigeste tugevdamises. Neid soovitatakse süüa nii liigesehaigetel kui ka kasvueas lastel. Ka vereloome moodustamisel on sellel pähklisordil suur osatähtsus, sest see sisaldab peale kaltsiumi ka palju kaaliumi ja rauda.

Mõrumandlid töötlemata kujul ja suures koguses on mürgised.

Mõrumandel sisaldab mõningaid küllaltki mürgiseid aineid (vesiniktsüaniidi, glükosiidi amügdaliini, mis organismis muutub sinihappeks), need muudavad mandli mõruks. Amügdaliini tuntakse ka kui vitamiini B-17.

Mõrumandlid töötlemata kujul ja suures koguses on mürgised. Inimese tervisele ohtlik kogus algab viiest mandlist, surmava annuse võib saada kümnest-kahekümnest mandlist.

Päritolu: Tadžikitan.

Loe veel:
Miks on pähklid tervisele kasulikud?
California mandlitest saad veel lugeda siin.

7 arvustust tootele Mõrumandel

  1. Liina Kurg (toote omanik)

  2. Tiina Kesküla (toote omanik)

  3. Märt (toote omanik)

  4. Katrin (toote omanik)

  5. Valentina S. (toote omanik)

  6. Anonüümne (toote omanik)

  7. Juri (toote omanik)

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Scroll to Top