Mahe tume kuivatatud aprikoos

(17 arvustused)

Tume kuivatatud aprikoos.
Mahe põllumajandustoode.
Päritolu: Türgi.
Ei sisalda konservante.

Seda toodet ei ole hetkel laos ja pole seetõttu saadaval.


Jätka ostlemist

Mahe tume kuivatatud aprikoos
Naturaalne kuivatatud aprikoos kivita.
Ei sisalda konservante.

Koostisosad: tume kuivatatud aprikoos (100%).
Päritolu: Türgi.


Aprikoos on aprikoosipuu vili. See on luuvili, sarnaneb virsikuga, kuid on palju väiksem. Vili on pisut sametine, kollane kuni onranžikaspunane, punakate põskedega. Olenevalt sordist ja kasvualast on viljade suhkrusisaldus väga erinev, kõikudes 4–20% vahel. Euroopas kasvatavate aprikooside suhkrusisaldus on tavaliselt 6–12%. Peamine suhkur on sahharoos. Pektiinaineid leidub viljas 0,1–1,1%. Eriline tähtsus on aprikoosil karoteeni (A-provitamiin) suure sisalduse tõttu, ta on tervistav puuvili.

Aprikoosid on magusad ja mahlased, neid süüakse värskelt, neist tehakse marmelaadi, mahla ja ka kuivatatakse. Tervelt kuivatatud aprikoose kutsutakse urjukiks, poolitatud ja ilma luuta kuivatatuid kuragaaks.

Aprikoos on kuivatatud puuviljadest pea kõige toitvam ning tuntud oma vaieldamatu kasulikkuse poolest ainevahetusele, lihaste tööle ja energiatasemele. Magus valik neile, kes soovivad tavalistele maiustustele aseainet leida, kasulik suupiste siis, kui kiirustad, ning suurepärane lisand magusatele küpsetistele.

Aprikoosi päritolu

Aprikoosid võivad olla pärit Aasiast või Armeeniast – sellele ei ole ühest vastust. Nende ladinakeelne nimi on Prunus armeniaca, mis viitab tõlkes Armeeniale, sest kreeklased uskusid, et need viljad on sealt tulnud. Aprikoosid on väga populaarsed Lähis-Ida riikides ning neid kasvatatakse tänapäeval seetõttu enim Türgis ja Iraanis. Ploomid ja aprikoosid on geneetiliselt ehituselt päris sarnased ning seetõttu on neid ka ristatud ja saadud erinevad hübriidliike.

Kuivatatud aprikoos – kasulikkus

Mahe tume kuivatatud aprikoos sisaldab tuntumatest toitainetest arvestatavas koguses magneesiumi ja kaltsiumi. Magneesiumil on lõõgastav toimeaine ning aitab stressi ja ärevuse vastu. Lisaks on aprikoosid kasulikud krampide vastu. Kaltsium aitab hoida luud tugevana ja tervena ning säilitada närvide funktsioonid. Kuivatatud aprikoos on suurepärane amps hommikul, sest see sisaldab palju energiat.

Mahepõllumajandus toode

Mahepõllumajandus on loodushoidlik tootmisviis, kus mulla, taimede ja loomade vahel valitsevad tasakaalulised suhted. Selline süsteem suudab ise taastada tarvitatud ained ning tegutseb edukalt vaid kõigi osade harmoonilises koostöös.

Mahepõllumajanduses sünteetilisi mineraalväetisi ja taimekaitsevahendeid ei kasutata, mistõttu on vajalik tootmine tavapõllumajandusest erinevalt korraldada. Vajalike taimetoitainete hankimine põhineb bioloogilistel protsessidel ning taastuvate ressursside ringlusel talus. Iga mahetalu aluseks on kohalikesse oludesse sobiv külvikord, kus näiteks teravilja või köögivilja kõrval on tähtsal kohal mullaviljakust säilitavad ja suurendavad kultuurid – liblikõielised. Samuti etendavad toitaineringluse tasakaalus hoidmisel tähtsat osa loomakasvatus ja sõnniku kasutamine. Taimekaitse põhineb valdavalt ennetavatel meetoditel ja mehaanilisel tõrjel.

Loe veel:
Kuidas valida kuivatatud aprikoosi?
Millist kuivatatud aprikoosi osta ja kust?

17 arvustust tootele Mahe tume kuivatatud aprikoos

 1. Evelyn (toote omanik)

 2. Natalja (toote omanik)

 3. Jaana Merilai (toote omanik)

 4. Evelyn (toote omanik)

 5. Anonüümne (toote omanik)

 6. Anonüümne (toote omanik)

 7. Anonüümne (toote omanik)

  Maitsev ja tervislik!

 8. Julia (toote omanik)

 9. Tiiu S. (toote omanik)

  Ka väga hea valik!

 10. Anonüümne (toote omanik)

 11. Tiiu (toote omanik)

  kvaliteetne kaup

 12. Anonüümne (toote omanik)

 13. Anonüümne (toote omanik)

 14. Tiiu (toote omanik)

  kvaliteetne kaup

 15. alexander (toote omanik)

 16. Anonüümne (toote omanik)

 17. Tiiu (toote omanik)

  minu lemmik aprikoosid

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Scroll to Top