Millist kuivatatud aprikoosi osta ja kust

Millist kuivatatud aprikoosi osta ja kust?

Millist kuivatatud aprikoosi osta ja kust?

Merli esitas Pähklipurejale küsimuse – „Ausalt öeldes ei saa aru, kuidas ma poes neid aprikoose valida saan. Pakile pole ju kirjutatud kuidas neid aprikoose on kuivatatud. Lisaks ei näe enamasti ka läbi paki aprikoosi värvust. Milliseid siis osta ja kust?“

Küsimus on täiesti õigustatud. Kuidas osta toodet, kui Sulle antakse selle toote kohta ainult seaduses minimaalselt nõutud teave? Kust saada lisainformatsiooni? Küsida supermarketi müüja käest, keda huvitab ainult see, et tema poolt hallatavad riiulid oleks täis ja et saaks õhtul kiiresti koju? Millist kuivatatud aprikoosi osta ja kust?

Mida teha, kui pakil pole kirjutatud kuidas aprikoos on kuivatatud?

Küsi müüjalt, vaata toodet, vaata hinda ja seda, kui pikk on realiseerimistähtaeg.

Kui tegemist on spetsialiseeritud poega, tasub alati küsida müüja käest. Suuremas poes tuleb loota valmistaja aususele ning lugeda pakendilt, milline on toote koostis. Kuna vääveldioksiid on allergeen, siis see peab olema pakendil koostisosana kirjas.

Seda kuidas aprikoosi kuivatati, pakendile ei märgita ja tihtipeale isegi edasimüüja ei oma või ei edasta seda informatsiooni. Siin saab lähtuda ainult aprikoosi välimusest – kui ta on ilus ja sile, ehk ei oma muljumisjälgi, võib järeldada, et aprikoos oli laotaud ilusti kuivatusrestile nii, et ta teiste aprikoosidega kokku ei puutunud. Sellest, kuidas näeb välja aprikooside kuivatamise protsess, räägime täpsemalt oma järgmises artiklis.

Hind on väga suur näitaja – kvaliteetne toode on alati kallim, sest seda on vähem ja nagu ütleb mikroökonoomika õpik – mida vähem toodet valmistatakse, seda suurem on toote hind (eeldusel, et toote nõudlus ei muutu).

Supermarketi poliitika on väga lihtne – palju ja odavalt. Oma sortimenti võetakse tooteid, mis on odavad, tihtipeale toote kvaliteedile ei pöörata tähelepanu (v.a. mõned üksikud suuremad kauplused). Seepärast 999 juhul 1000-st võite kindel olla, et supermarketist ostetud aprikoos on kuivatatud kuivatis ja sisaldab konservanti. On erandeid, näiteks bio- ja mahekauplused.

Kuidas veenduda toote kvaliteedis, kui sa ei näe pakendis olevat toodet?

Siin saab läheneda küsimusele ainult loogiliselt. Miks üldse peita toodet, kui sa oled selle üle uhke? Tõesti, on olemas tooteid, mis riknevad valguse (eriti päikese valguse) käes, nagu näiteks külmkuivatatud tooted, mida pakendatakse hõbepaberi sarnastesse kottidesse. Kuid päikesekuivatatud tooted ei rikne valguse käes – päike on oma töö juba teinud.

Toodet pakendatakse 2 juhul – kui soovitakse pikendada selle realiseerimisaega ja kui toote välimus annab soovida.

Tootja ja müüja, kes on uhke oma toote üle, ei peida oma toodet läbipaistmatusse pakendisse, vaid paneb kilepakendisse, kus on näha kogu toote ilu. Kui pakendil on hästi väikesed läbipaistvad osad või need puuduvad üldse, siis on suure tõenäosusega tegemist mitte kõige parema tootega.

Milliseid aprikoose siis osta ja kust?

Vastus on tegelikult väga lihtne – osta ilusaid aprikoose, mida saab oma silmaga vaadata ja sealt, kus sa usaldad müüjat.

Pähklipureja juures on kõik tooted klaaspurkides, mis tagab selle, et putukad ei pääse ligi, tooted ei kuiva ära ja saad alati näha, mida Sa ostad! Ja kui Sul on raske otsustada, saad müüja käest alati küsida, milline aprikoos on just Sinu jaoks sobiv.

Kui Sa soovid osta kuivatatud aprikoose või tooteid, mis sisaldavad aprikoose, siis seda saad teha ka meie e-poes.

Jäta oma kommentaar

Scroll to Top